Preču katalogs

Gatavošanās dzemdībām – ko likt dzemdību somā?

 • Gatavošanās dzemdībām – ko likt dzemdību somā?

    Padomi, ko ņemt līdzi dzemdībām


  Lai gan katras dzemdības ir savādākas, ir dažādas lietas, kas var palīdzēt gan sievietei, gan vīrietim, piemēram laba grāmata, krustvārdu mīklas, piezīmju grāmatiņa, kur pierakstīt smieklīgākās lietas, kas izskan dzemdību laikā, papildus higiēnas preces u.c. Sievietei noteikti noderēs lietas, kas liek justies ērti un sevi palutināt pēc deviņu mēnešu gaidīšanas perioda.


  Dzemdību somas saturā jāietilpst:

  Dokumentiem: noteikti ir jābūt līdzi personu apliecinošiem dokumentiem (pasei vai ID kartei), kā arī veselības apdrošināšanai, ja tāda ir.

  Krūšturim: dodoties uz slimnīcu, ir jāņem līdzi mīksts, kokvilnas krūšturis zīdīšanai.

  Matu un ķermeņa kopšanas līdzekļiem: visticamāk, pēc dzemdībām sieviete mazgāsies dušā, tāpēc somā ir vērts atstāt vietu visiem matu un ķermeņa kopšanas līdzekļus, kas lutina un ir ar patīkamu smaržu.

  Papildu apakšveļai un īpaši absorbējošajām paketēm: tos iespējams iegādāties atsevišķi vai jau gatavus dzemdību komplektus. Slimnīcā jums būs nepieciešami 10-15 paketes. Sagatavojiet mājās mazāk uzsūcošas paketes.

   Pidžammai, halātam: kokvilnas naktskrekls būs daudz ērtāks nekā slimnīcas halāts, un halāts noderēs, ejot pa gaiteņiem.

  Čībām, zeķēm, iešļūcenēm: kāju pirkstiem ir jājūtas ērti un jābūt tīriem, neatkarīgi, vai sieviete ir gultā vai staigā pa auksto flīžu grīdu. Iešļūcenes noteikti noderēs dušai vai valkāšanai, ja kājas būs pietūkušas.

  Tualetes piederumiem: slimnīca izsniegs dažādus līdzekļus, bet noteikti noderēs savs dezodorants, ķermeņa mazgāšanas līdzekli, šampūns, sejas tīrīšanas salvetes, zobu pasta un zobu birste. Neaizmirstiet par lūpu balzamu un mitrinātāju - medicīnas iestādes ir sausas, un grūtniecība ietekmē ādu.

  Brillēm vai kontaktlēcām: redze ir svarīga. Ja tiek izmantotas kontaktlēcas, nedrīkst aizmirst paņemt līdzi lēcu šķīdumu un lēcu futlāri.

  Mobilajam telefonam un lādētājam: papildus var noderēt strāvas sadalītājs, ja nepieciešams vienlaikus uzlādēt vairākas elektroniskās ierīces.

  Uzkodām: pēc daudzām darba stundām noteikti būs diezgan liels izsalkums, un iespējams, nebūs vēlmes paļauties tikai uz slimnīcas pārtiku. Tāpēc ir vērts ņemt līdzi sev sirdij tuvākās uzkodas - krekerus, svaigus vai žāvētus augļus, riekstus, granolas batoniņus vai visu, kas, jūsuprāt, jums patiks. 

  Acu maskai un ausu aizbāžņiem: tie var palīdzēt aizmigt, ja istaba ir gaiša vai trokšņaina.

  Piezīmju grāmatiņai vai dienasgrāmatai, pildspalvai: tas palīdzēs izsekot zīdaiņa barošanas sesijām, pierakstīt jautājumus pakalpojumu sniedzējam vai žurnālu par bērna piedzimšanu.

  Saspiežamai pudelei, ledus iepakojumiem, ūdenim: tie noteikti noderēs atspirdzinājumam.

  Masāžas rullīšiem, masāžas eļļām: lai mazinātu dzemdību radītās muguras sāpes.

  Spilvenam un nelielai segai: ja ir vēlme izmantot savu, nevis slimnīcas nodrošināto. Partneriem ir svarīgi atpūsties arī dīkstāves laikā.

  Lietām, kas nomierina: tās var būt visdažādākās, piemēram, lūgšanu krelles,medaljoni, fotogrāfijas, mūzika.


  Komplekts zīdainim:

  • Sega: noteikti noderēs.
  • Silts apģērbs, tajā skaitā cepure, ja ir auksts laiks.
  • Zeķītes
  • Dvielītis: noteikti noderēs pēc apmazgāšanas.

  Tā kā atveseļošanās laiks ir atšķirīgs, pirms došanās no slimnīcas iesaiņojiet nepieciešamos materiālus, ir vērts piepildīt somu līdz malām. Ja arī kaut kas paliek pāri, tas var glabāties vannasistabā. 

 • SEKOJIET MUMS SOCIĀLAJOS TĪKLOS

  Abonējiet mūsu jaunumu vēstuli un saņemiet 10% atlaidi

  REĢISTRĒTIES